Drukuj
PDF
Kwi
19

Wyjście z cienia


Turnus I (18 dniowy)- "Wyjście z cienia" - przeznaczony jest dla partnerów osób uzależnionych, którzy swoim problemowym używaniem i zachowaniem wpłynęli na ich stan zdrowia fizycznego i psychicznego.

Wieloletnie życie w stresie może prowadzić do wielu schorzeń psychosomatycznych i obniżonej odporności fizycznej i psychicznej organizmu.

Przez 18 dni terapii pacjenci uczestniczą w tym czasie w około 150 godzinach zorganizowanych zajęć. W dni robocze zajęcia trwają od 8.00 do 20.00, natomiast w niedzielę od 15.00 do 20.00.
Plan dnia przewiduje m. in.: gimnastykę, zajęcia relaksacyjne, edukację, psychoterapię grupową, treningi psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną. Psychoterapia prowadzona jest w systemie grup zamkniętych (turnusów), w której pracuje jednorazowo maksymalnie 12 osób.
W trakcie zajęć pacjent ma okazję poznać: czym jest uzależnienie i współuzależnienie oraz jak funkcjonują takie osoby. Będzie miał okazję przeanalizowania co działo się i co dzieje się w rodzinie w związku z piciem bliskiej osoby. Dowie się jak inaczej niż dotychczas może sobie radzić ze złością, stresem i bezradnością. Pozna lepiej samego siebie i to jak odbierają ją inni ludzie. Dowie się jak skutecznie może pomóc sobie i swoim bliskim.

Koszt uczestnictwa w specjalnym programie dla osób uzależnionych 18 DNI wynosi 2.700zł

Uwaga!
Pacjenci, którym odległość lub inne warunki uniemożliwiają codzienny dojazd mogą zakwaterować się w pobliskim Hotelu „Krokus”. Hotel dla naszych pacjentów oferuje promocyjne ceny pobytu (1600zł/18 dni)